Popieriaus gamyba
Vykusios, Tarptautinės, knygos dienos metu, vaikams iškilo klausimas, ar galima patiems perdirbti popierių? Vaikams buvo smalsu sužinoti, tad nieko nelaukdami jie ėmėsi darbo: smulkino senus laikraščius, juos mirkė, malė, maišė bei džiovino tol, kol jiems pavyko! Tuomet vaikai svarstė, o kur tokį popierių panaudoti? Kadangi minėjome Tarptautinę knygos dieną, vieningai nusprendėme pagaminti knygoms skirtukus!
Mūsų gyvūnai
"Smalsučio" vaikai vykdė projektą ,,Mūsų gyvūnai". Ugdytiniai išsikėlė, sau, tikslą - pagaminti gyvūną iš įvairių, rastų, gamtinių medžiagų. Vaikai darželio kiemelyje ieškojo visko, ką galėtų panaudoti gyvūno gamybai. Daugiausiai vaikai rinkosi naudoti: margaspalvius lapus, akmenukus ir pagaliukus. Jau pagamintus gyvūnėlius vaikai pristatė grupės draugams.
Tarptautinė vaikų knygos diena
Balandis – knygų mylėtojų mėnuo, nes balandžio 2 – ąją gimė žinomiausias pasakininkas Hansas Kristianas Andersenas ir ji minima kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Pasakos ir knygos – neatsiejama vaikystės dalis. Mažieji Dembavos lopšelio-darželio „Smalsutis“ knygų mylėtojai kasdien gyvena pasakų ir knygų apsupty, tad šį mėnesį ne tik klausėsi pasakų, vartė, skaitė knygas, bet ir organizavo įvairias STEAM veiklas. Mažiesiems knygų mylėtojams iškilo klausimas, ar sunku knygą parašyti ir pagaminti patiems? Tad vaikai nutarė tai išsiaiškinti patys kurdami, iliustruodami ir rašydami savo knygutes. Išsiaiškinę, jog knygų gamybai tikrai naudojamas popierius - pabandė jį perdirbti gamindami knygų skirtukus. Kadangi pagamintas knygas reikėjo kažkur sudėti, tad ugdytiniai sugalvojo pagaminti ir knygų lentyną. Patys ją projektavo bei konstravo iš medienos ir vinių. O norėdami įsitikinti, kad tikrai Coliukę gali išlaikyti lelijos žiedas, vaikai patys pasidarę dekoracijas vaidino pagal H. K. Anderseno pasaką „Coliukė“ , meniškai panaudojo senos knygos puslapius. Apgailestaudami, kad karantino metu visi kartu negali nueiti į biblioteką, savo pagamintas knygutes perdavė į biblioteką, kur surengta jų parodėlė.
Švarus miestas
Siekiant paminėti žemės dieną vaikai diskutavo kaip galėtų prisidėti prie gamtos išsaugojimo. Po ilgų diskusijų, ugdytiniai, nusprendė sukurti "Švarų miestą" pasitelkiant antrines žaliavas. Kiekvienas rinko bei nešė įvairias, nebenaudojamas, žaliavas : senus žurnalus, laikraščius, dėžes ir pan. Iš kurių, visi kartu, pagamino "švarų miestą".
Pilis
"Smalsučio" vaikai išreiškė norą pastatyti aukštą pilį, kurioje apgyvendins savo augintinius. Tačiau jiems iškilo klausimas, iš ko reikia statyti pilį? Kadangi vaikai yra nuolat skatinami tausoti gamtą, jie sugalvojo pilį statyti iš, suneštų, antrinių žaliavų. Pilies gamybai vaikai naudojo: kartoną, tualetinio popieriaus ritinėlius ir plastmasinius indelius. Bendradarbiaudami kartu, vaikai, pastatė aukštą ir "žalią" pilį, kurioje sėkmingai apgyvendino savo augintinius.
Pasaulinė rankų plovimo diena
Spalio 15 - oji yra pasaulinė rankų plovimo diena. Pažymint šią dieną siekiama atkreipti dėmesį, į rankų plovimo su muilu svarbą. Šiandien „Bitučių“ grupės vaikai žiūrėjo mokomąjį filmuką, kaip taisyklingai plautis rankytes, aiškinosi, kokių rūšių būna muilas ir patys pasigamino po kvepiantį muiliuką.
Pasaulinė rankų plovimo diena
Pasaulinė rankų plovimo diena
Spalio 15 - oji yra pasaulinė rankų plovimo diena. Pažymint šią dieną siekiama atkreipti dėmesį, į rankų plovimo su muilu svarbą.
Rankų plovimas su muilu pašalina mikrobus nuo rankų ir apsaugo nuo infekcijų, nes:
• žmonės nejausdami dažnai liečia akis, nosį ir burną, todėl mikrobai gali lengvai patekti į organizmą,
• mikrobai nuo neplautų rankų gali patekti į maistą, gėrimus, kai žmonės juos ruošia vartojimui; tokiu būdu mikrobai gali pasidauginti maisto produktuose ir sukelti ligas,
• mikrobai nuo neplautų rankų gali patekti ant kitų objektų, kaip stalviršis, durų rankena, žaislai ir kt. ir taip lengvai išplisti.
Šiandien „Bitučių“ grupės vaikai žiūrėjo mokomąjį filmuką, kaip taisyklingai plautis rankytes, aiškinosi, kokių rūšių būna muilas. Vaikams kilo klausimas: ar muilą galima tik nusipirkti, ar įmanoma jį pasigaminti ir patiems? Pagal žiūrėtą mokomąją medžiagą, vaikai, patys pasigamino po kvepiantį muiliuką.
Projektas „Futboliukas“
„Projektas „Futboliukas“ vyksta mūsų darželyje nuo 2021 m. rugsėjo iki 2022 m. gegužės mėn.
„Futboliukas“ - ilgalaikės masinio futbolo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ projektas, skirtas ugdymo įstaigoms, turinčioms ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes.
Projekto organizatoriai – Lietuvos futbolo federacija (LFF) kartu su Lietuvos masinio futbolo asociacija (MaFA).
Projekto draugai – Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).
Lietuvos masinio futbolo asociacijos projektas „Fizinio aktyvumo skatinimas ir tęstinumas švietimo ir ugdymo įstaigose“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis.
Edukacija „Pieno kelias“
Spalio 8 d. į darželį iš Kėdainių atvyko Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba ir pristatė projektą - edukacinę programą „Pieno kelias“. Vaikų laukė įvairūs žaidimai, mini dailės studija, viktorina, dėlionės, įspūdingo dydžio karvė Žibutė, mažoji telyčaitė ir mažasis teliukas.
Vaikai apžiūrėjo mobiliąją gyvulininkystės laboratoriją, išsiaiškino karvių veisles, priežiūros ypatybes, susipažino su veterinarais, aiškinosi melžimo ir higienos subtilybes.
Visi mažieji dalyviai apdovanoti diplomais už aktyvų dalyvavimą keliaujant „Pieno keliu“.