lten

Įrašai, filtruoti pagal datą: spalio 2021
21 spalio 25, Pirmadienis 11:44

Popieriaus gamyba

Vykusios, Tarptautinės, knygos dienos metu, vaikams iškilo klausimas, ar galima patiems perdirbti popierių? Vaikams buvo smalsu sužinoti, tad nieko nelaukdami jie ėmėsi darbo: smulkino senus laikraščius, juos mirkė, malė, maišė bei džiovino tol, kol jiems pavyko! Tuomet vaikai svarstė, o kur tokį popierių panaudoti? Kadangi minėjome Tarptautinę knygos dieną, vieningai nusprendėme pagaminti knygoms skirtukus!

Paskelbtas STEAM
21 spalio 25, Pirmadienis 10:53

Mūsų gyvūnai

"Smalsučio" vaikai vykdė projektą ,,Mūsų gyvūnai". Ugdytiniai išsikėlė, sau, tikslą - pagaminti gyvūną iš įvairių, rastų, gamtinių medžiagų. Vaikai darželio kiemelyje ieškojo visko, ką galėtų panaudoti gyvūno gamybai. Daugiausiai vaikai rinkosi naudoti: margaspalvius lapus, akmenukus ir pagaliukus. Jau pagamintus gyvūnėlius vaikai pristatė grupės draugams.

Paskelbtas STEAM
21 spalio 25, Pirmadienis 10:26

Tarptautinė vaikų knygos diena

Balandis – knygų mylėtojų mėnuo, nes balandžio 2 – ąją gimė žinomiausias pasakininkas Hansas Kristianas Andersenas ir ji minima kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Pasakos ir knygos – neatsiejama vaikystės dalis. Mažieji  Dembavos lopšelio-darželio „Smalsutis“ knygų mylėtojai  kasdien gyvena pasakų ir knygų apsupty, tad šį mėnesį  ne tik klausėsi pasakų, vartė, skaitė knygas, bet ir  organizavo  įvairias STEAM veiklas. Mažiesiems knygų mylėtojams iškilo klausimas, ar sunku knygą parašyti ir pagaminti patiems? Tad vaikai nutarė tai išsiaiškinti patys kurdami, iliustruodami ir rašydami savo knygutes. Išsiaiškinę, jog knygų gamybai tikrai naudojamas popierius - pabandė jį perdirbti gamindami knygų skirtukus. Kadangi pagamintas knygas reikėjo kažkur sudėti, tad ugdytiniai sugalvojo pagaminti ir knygų lentyną. Patys ją projektavo bei konstravo iš medienos ir vinių. O norėdami įsitikinti, kad tikrai Coliukę gali išlaikyti lelijos žiedas, vaikai patys pasidarę dekoracijas  vaidino pagal  H. K. Anderseno pasaką „Coliukė“ , meniškai panaudojo senos knygos puslapius. Apgailestaudami, kad karantino metu visi kartu negali nueiti į biblioteką, savo pagamintas knygutes perdavė į biblioteką, kur surengta jų parodėlė.

Paskelbtas STEAM
21 spalio 25, Pirmadienis 10:20

Švarus miestas

Siekiant paminėti žemės dieną vaikai diskutavo kaip galėtų prisidėti prie gamtos išsaugojimo. Po ilgų diskusijų, ugdytiniai, nusprendė sukurti "Švarų miestą" pasitelkiant antrines žaliavas. Kiekvienas rinko bei nešė įvairias, nebenaudojamas, žaliavas : senus žurnalus, laikraščius, dėžes ir pan. Iš kurių, visi kartu, pagamino "švarų miestą".

Paskelbtas STEAM
21 spalio 25, Pirmadienis 10:09

Pilis

"Smalsučio" vaikai išreiškė norą pastatyti aukštą pilį, kurioje apgyvendins savo augintinius. Tačiau jiems iškilo klausimas, iš ko reikia statyti pilį? Kadangi vaikai yra nuolat skatinami tausoti gamtą, jie sugalvojo pilį statyti iš, suneštų, antrinių žaliavų. Pilies gamybai vaikai naudojo: kartoną, tualetinio popieriaus ritinėlius ir plastmasinius indelius. Bendradarbiaudami kartu, vaikai, pastatė aukštą ir "žalią" pilį, kurioje sėkmingai apgyvendino savo augintinius.

Paskelbtas STEAM
21 spalio 15, Penktadienis 08:53

Pasaulinė rankų plovimo diena


Spalio 15 - oji yra pasaulinė rankų plovimo diena. Pažymint šią dieną siekiama atkreipti dėmesį, į rankų plovimo su muilu svarbą. Šiandien „Bitučių“ grupės vaikai žiūrėjo mokomąjį filmuką, kaip taisyklingai plautis rankytes, aiškinosi, kokių rūšių būna muilas ir patys pasigamino po kvepiantį muiliuką.

Paskelbtas Naujienos
21 spalio 15, Penktadienis 08:46

Pasaulinė rankų plovimo diena

Pasaulinė rankų plovimo diena

Spalio 15 - oji yra pasaulinė rankų plovimo diena. Pažymint šią dieną siekiama atkreipti dėmesį, į rankų plovimo su muilu svarbą.

Rankų plovimas su muilu pašalina mikrobus nuo rankų ir apsaugo nuo infekcijų, nes:
   • žmonės nejausdami dažnai liečia akis, nosį ir burną, todėl mikrobai gali lengvai patekti į organizmą,
   • mikrobai nuo neplautų rankų gali patekti į maistą, gėrimus, kai žmonės juos ruošia vartojimui; tokiu būdu mikrobai gali pasidauginti maisto produktuose ir sukelti ligas,
   • mikrobai nuo neplautų rankų gali patekti ant kitų objektų, kaip stalviršis, durų rankena, žaislai ir kt. ir taip lengvai išplisti.
 
Šiandien „Bitučių“ grupės vaikai žiūrėjo mokomąjį filmuką, kaip taisyklingai plautis rankytes, aiškinosi, kokių rūšių būna muilas. Vaikams kilo klausimas: ar muilą galima tik nusipirkti, ar įmanoma jį pasigaminti ir patiems? Pagal žiūrėtą mokomąją medžiagą, vaikai, patys pasigamino po kvepiantį muiliuką.

Paskelbtas STEAM
21 spalio 11, Pirmadienis 12:24

Projektas „Futboliukas“

„Projektas „Futboliukas“ vyksta mūsų darželyje nuo  2021 m. rugsėjo iki 2022 m. gegužės mėn.

„Futboliukas“ - ilgalaikės masinio futbolo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ projektas, skirtas ugdymo įstaigoms, turinčioms ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes.
 
Projekto organizatoriai – Lietuvos futbolo federacija (LFF) kartu su Lietuvos masinio futbolo asociacija (MaFA).
 
Projekto draugai – Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).
 
Lietuvos masinio futbolo asociacijos projektas „Fizinio aktyvumo skatinimas ir tęstinumas švietimo ir ugdymo įstaigose“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis.

 

Paskelbtas Naujienos
21 spalio 08, Penktadienis 10:49

Edukacija „Pieno kelias“

Spalio 8 d. į darželį iš Kėdainių atvyko Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba ir pristatė projektą - edukacinę programą „Pieno kelias“. Vaikų laukė įvairūs žaidimai, mini dailės studija, viktorina, dėlionės, įspūdingo dydžio karvė Žibutė, mažoji telyčaitė ir mažasis teliukas.

Vaikai apžiūrėjo mobiliąją gyvulininkystės laboratoriją, išsiaiškino karvių veisles, priežiūros ypatybes, susipažino su veterinarais, aiškinosi melžimo ir higienos subtilybes.

Visi mažieji dalyviai apdovanoti diplomais už aktyvų dalyvavimą keliaujant „Pieno keliu“.

Paskelbtas Naujienos
21 spalio 05, Antradienis 06:18

Su Mokytojų diena!

Paskelbtas Naujienos

Rekvizitai

Renginių Kalendorius

Pr An Tr Kt Pn Šš Sk
1
2
4
5
7
8
9
12
13
15
16
18
19
25
26
27
28
29
Top
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "X" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos puslapyje Privatumo politika.